Alytiškiams, rankinio fanams, šį savaitgalį ypatingai pasisekė. Alytaus sporto ir rekreacijos centro arenoje sužaistos dvi svarbios rungtynės: Europos moterų čempionato atrankos rungtynės tarp Lietuvos ir Ispanijos rinktinių bei „Vivus.lt“ rankinio lygos triuškinanti dvikova tarp Alytaus „Varsos – Stronglaso“ ir Utenos HC „Utena“ ekipų.

VIVUS.LT rankinio lygos paskutinėse antrojo turo rungtynėse tarp Alytaus „Varsa – Stronglasas“ ir Utenos HC „Utena“ net nekilo klausimų, kas laimės. Nuo pat pradžių vicečempionai, žaisdami pirmas sezono rungtynes namuose, nepaliko jokių šansų atvykėliams iš Rytų Aukštaitijos. Alytiškiai užtikrintai sužaidė pirmąjį kėlinį – 16:6. Todėl antrame kėlinyje daugiau laiko aikštėje praleido jaunesnieji, nauji komandos nariai. Pastarieji ne tik neleido uteniškiams pasivyti Alytaus ekipą, bet ir padėjo padidinti atotrūkį iki 19 įvarčių. Rungtynių finalinė sirena skelbė galutinį rezultatą – 37:18.

Alytaus „Varsa – Stronglasas“ komandai įvarčius pelnė: Nedas Buronko – 8, Žygimantas Micevičius – 7, Irmantas Asakavičius – 6, Aurelijus Sabonis, Tautvydas Petrušauskas ir Tomas Straigys įmetė po 4, o Rokas Lastauskas ir Arnas Lubauskas – po 2.

Utenos HC „Utena“: Eimantas Sinkevičius – 7, Karolis Ubeika – 5, Ernestas Nikitinas – 2, Kasparas Ubeika, Giedrius Kvyklys, Marius Deveikis ir Justas Daujotis pataikė po 1 įvartį.

Lietuvos moterų rankinio rinktinė spalio 1-ąją tęsė 2018 m. Europos čempionato antrojo atrankos etapo šeštosios grupės kovas.

Antrojo turo rungtynėse lietuvės Alytaus arenoje 17:24 (9:9) suklupo prieš pajėgią Ispanijos rinktinę. Komandos žaidė taškas į tašką iki 50-osios mačo minutės, tačiau likus 10-čiai minučių iki rungtynių pabaigos sirenos, lietuvaitės paleido žaidimo valdymą iš savų rankų, o ispanės tuo pasinaudojo ir spurtavo į priekį.

Rungtynių pradžioje Lietuvės susikrovė 3 įvarčių pranašumą (3:0) jį išlaikydamos kelias žaidimo minutes. Nesnaudė ir ispanės. Radę spragų jos išlygino rezultatą, o vėliau net persvėrė dviem įvarčiais savo rinktinės naudai (9:7). Iki pirmo kėlinio pabaigos, lietuvės sugebėjo išlyginti rezultatą (9:9). Kėlinio pabaigoje mūsiškės dar įgijo kiekybinę persvarą, bet rezultatas nesikeitė.

20 antrojo kėlinio minučių nei lietuvaitėms, nei ispanėms nepavyko atitrūkti, jos žaidė taškas į tašką (14:14, 17:17). Deja, viskas pasikeitė, kai viena Lietuvos rinktinės žaidėja buvo išvaryta iš aikštės dviems minutėms ir per šią atkarpą ispanės spurtavo 7:0.

Lietuvos rinktinei įvarčius pelnė: Brigita Ivanauskaitė – 9, Diana Šatkauskaitė – 3, Živilė Jurgutytė – 1, Marija Gedroit – 1, Klaudija Šidlauskytė – 1, Inesa Verbovik – 1, Laima Bernatavičiūtė – 1.

Ispanijos rinktinėje rezultatyviausios: Alexandrina Barbosa – 8 ir Carmen Berenguer – 6 įvarčiai.